גן צבר

| עדכון אחרון:  18/09/2016 23:30

גן "צבר" - הינו גן צעיר בקיבוץ דברת. 
הגן מונה כ-20 ילדים בגילאים 3-4 .
צוות:

ענת - מובילה, מיכל, רוזי. מחליפות: ירדן, נינה.

אנו מאמינות כי כל ילד הוא יחיד ומיוחד ומטרתנו בעבודה החינוכית היא לזמן לכל ילד מקום לפתח את ייחודיותו וללמד כיצד להשתלב ולהיות חלק מחברת השווים בני גילו .
חשוב לנו בגילאים אלה, לעודד את יוזמתם של הילדים בכל תחומי הפעילות ,פעמים רבות הילדים מביאים לגן תכנים המעסיקים אותם ואלה מהוים ענין, ומוקד לילדים רבים.
לדוגמא : אחת מבנות הגן, בקשה להביא אפרוחים לגן, יוזמה זו התקבלה בברכה האפרוחים שהו בגן, ילדי הגן התבוננו, ליטפו, למדו על מבנה גופו של האפרוח ואיבריו וזאת הייתה חוויה ...
אנחנו משתדלים לתעל את תוקפנותם לאפיקים חיוביים ולמקומות של שליטה עצמית .
לדוגמא : בעקבות סוכות דיברנו על סוכה ומבנים אחרים - הסיפור שהתמקדנו בו היה "הבית של יעל" (מרים רות) הילדים בנו מבנים מגוונים בחצר והפכו ארגז לבית של יעל - סביב בנייה זו נוצרה התעניינות, הילדים הביאו חפצים, שמיכות וכו‘... ובמהלך הקמת הבנייה נוצרו חילוקי דיעות שגרמו להתנהגויות תוקפניות, הן פיזיות והן מילוליות. באמצעות תיווכו של המבוגר והתקשורת עם הילדים - הוצעו פתרונות לבעיות והתוקפנות תועלה לאפיקים חיוביים ולמקומות של שליטה ועידון .

אנו מאמינות בתקשורת פתוחה ובשיתוף פעולה עם ההורים לגבי הנעשה בגן ובבית, באמצעות שיחות עם ההורים נוצר רצף וקשר המסייע לילד לצמוח ולפתח את ייחודו כאינדיבדואל וכחלק מקבוצת הילדים בני גילו.


חוגים
ימי ג‘ - תנועה עם יעל פלד

 

ענת - 0547488990

 

קיבוץ דברת, קיבוץ דברת ד.נ יזרעאל 19325
טל: 04-6599547, פקס: 04-6492437, דוא"ל: tova-dav1@davrat.org.il
חשבון החשמל האישי שלי | מ.מ. עמק יזרעאל | מנהל אתר | קישורים | לוח דרושים | צרו קשר
כל הזכויות שמורות לקיבוץ דברת
הוקם ע"י MeyData