תפילה לדברת ירוקה - מאת איה לוין, מקימת ועדת איכות סביבה

צוות איכות הסביבה | עדכון אחרון: 18/05/2017 11:15

אתמול ניסן הזמין אותי לסיור בישוב, וממש נהייה לי עצוב.הבנתי שלא משנה כמה מיכלים חדשים נתקין וכמה מרכזי מחזור נכין – אם לא נשנה התנהגות וניקח אחריות – לא יהיה ירוק, ולא תהייה איכות.

לא ידעתי מה לעשות - אז כתבתי תפילה:

מי ייתן שכול אחד מאיתנו שהולך לסופר לממש את זכות הצריכה שלו, יכניס לסל השיקולים את כמות האשפה שתצטבר כתוצאה מקנייה זו.

מי ייתן שכול אחד מאיתנו שמפנה את הפסולת שהצטברה בביתו, יקדיש כמה דקות מזמנו לעשות הפרדה נכונה, יצעד את מספר הצעדים הדרוש כדי להגיע למכלי המחזור התואמים, יקרא את ההוראות על השלטים ויטמין את הפסולת בצורה נקייה ומסודרת במקום המיועד.

מי ייתן שכול אחד מאיתנו שיוצא ממכוניתו , לאחר שהחנה אותה, יתכופף וירים את פיסת הנייר המתגלגלת ואת שקית הניילון המונחת ליד רגלו, ולא יכבה את הסגריה, או ירוקן את המאפרה לצידי הכביש או באדנית הפרחים.

מי ייתן שכול אחד מאיתנו שמבלה עם משפחתו באזורים הירוקים של הקיבוץ, יקפיד לאסוף את אריזות החטיפים, הכלים החד-פעמיים, שקיות הפלסטיק, המגבונים המשומשים, וישליך את הכול לפח האשפה.

מי ייתן שכול אחד מאיתנו שרכש מכשיר חשמלי,או כול חפץ אחר, לשדרוג חייו, יחשוב על האריזה כחלק בלתי נפרד מהארגון של המכשיר החדש בסביבתו , יצעד אל מרכז המחזור ויארגן שם את מרכולתו.

מי ייתן שכול אחד מאיתנו המתהלך בשבילי הקבוץ יראה את עצמו כשליח במבצע לשמירת איכות הסביבה, יקדיש רגע מזמנו היקר, יתכופף וירים נייר מעופף או שקית ניילון שנתקעה בשיח.

מי ייתן שכול אחד מאיתנו מהיום והלאה, יראה את עצמו כנאמן איכות הסביבה למען דברת ירוקה.

הפרדה בצבעים - לחץ כאן

מחזור בקבוקים - לחץ כאן

פינוי אשפה וגזם - לחץ כאן

קישורים מומלצים - לחץ כאן

 

אלבומים

קיבוץ דברת, קיבוץ דברת ד.נ יזרעאל 19325
טל: 04-6599547, פקס: 04-6492437, דוא"ל: tova-dav1@davrat.org.il
חשבון החשמל האישי שלי | מ.מ. עמק יזרעאל | מנהל אתר | קישורים | לוח דרושים | צרו קשר
כל הזכויות שמורות לקיבוץ דברת
הוקם ע"י MeyData